پاورپوینت مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار

دانلود ، با فرمت ppt و در 57 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار وقوع انقلاب صنعتي 1760-1830 در انگلستان ( اختراع ماشين پاورپوینت مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار|39042205|oeh168905|مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار, دانلود پاورپوینت مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار, پاورپوینت در مورد مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار, تحقیق مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار, پاورپوینت درباره مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار, پاورپوینت راجع به مفهو,,,
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار را دنبال می کنید .

دانلود ،
با فرمت ppt و در 57 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
مفهوم ايمني و حفاظت و بهداشت کار
وقوع انقلاب صنعتي 1760-1830 در انگلستان ( اختراع ماشين بخار 1782 جيمزوات) و سرايت به ديگر کشورهاي اروپايي و استفاده از نيروي محرکه مکانيکي و الکتريکي موجب تبديل کارهاي دستي به ماشيني گرديد و باعث تقسيم کار، افزايش توليدات و سرعت در انجام کار شد که نتيجه آن افزايش خطر در محيطهاي صنعتي بوده است.
تاريخچه ايمني، حفاظت و بهداشت کار
بدين ترتيب استفاده از انرژي ماهيچه اي به حداقل رسيد و همچنين به جاي استفاده از انرژي باد، حيوانات و جريان آب، استفاده از انرژي بخار(توربين بخار) و انرژي سوخت (بنزين، گازوئيل و...) معمول شد. صنايع غول پيکر بوجود آمد و به دليل استفاده از چرخ دنده، پرس ها، تيغه ها، ... . معلولين و مصدومين ناشي از کار چنان افزايش يافت که جمع آنها قشون از جنگ برگشته را تداعي مي کرد. اصطلاح "لشکر معلولين منچستر" زياد در کتابها بکار رفته است.
تاريخچه ايمني، حفاظت و بهداشت کار
با اختراع ماشين بخار جهشي در صنايع نساجي و ديگر صنايع انگلستان و ساير کشورها رخ داد.
توليد انبوه (Mass production ) رونق گرفت و کارگران از مزارع به صنايع روي آورند.
در چند سده قبل توجه به حفاظت مطرح نبوده و کارهاي سخت و خطرناک مثلاً کار در معادن و تونل ها را محکومين به اعدام انجام مي دادند.
تاريخچه ايمني، حفاظت و بهداشت کار
اولين قانون براي ايمني محيط کار و بازرسي از آن در سال 1820 در انگلستان تصويب شد. گروهي از روحانيون و قضات بطور افتخاري از کارگاهها بازديد مي کردند. در سال 1833 با تجديد نظر در قانون قبلي يک اداره رسمي براي بازرسي ايجاد شد و در سال 1844 مقررات مربوط به حفاظت ماشين آلات و استفاده از وسايل پيشگيري و اعلام حوادث در متن قانون وارد شد.