تحقیق در مورد مهندسي كيفيت راهي به سوي بهبود فرآيندها 11 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 16 صفحه قسمتی از متن .doc : مهندسي كيفيت راهي به سوتحقیق در مورد مهندسي كيفيت راهي به سوي بهبود فرآيندها 11 ص |1638139|oeh168905|تحقیق در مورد مهندسی کیفیت راهی به سوی بهبود فرآیندها 11 ص ,مهندسی کیفیت راهی به سوی بهبود فرآیندها 11 ص,دانلود تحقیق در مورد مهندسی کیفیت راهی
در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق در مورد مهندسي كيفيت راهي به سوي بهبود فرآيندها 11 ص را دنبال می کنید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مهندسي كيفيت راهي به سوي بهبود فرآيندها

مهندسي كيفيت دانش نوظهوري در ايران است كه از تولد آن در كانونهاي پيشرفته صنعتي جهان بيش از نيم قرن مي گذرد .

اين دانش كه بر اساس نيازهاي ضروري صنايع بزرگ و كوچك جهان براي تطبيق با استانداردهاي به وجود آمده آثار ملموس و وسيعي از خود بر جاي گذاشته است ، بطوري كه هم اكنون دانش مهندسي كيفيت ابزاري است كه از يك سو كيفيت محصولات توليد شده را ارتقا مي دهد و از ديگر سو هزينه هاي غير ضروري و اتلاف منابع را بخوبي شناسائي كرده و مديران را متوجه فرصتها و راههائي مي سازد كه طي آن ميزان بهره وري سرمايه و نيروي انساني به حداكثر خود مي رسد .

تاسيس مهندسي كيفيت در ايران خودرو :

عمر كوتاه دانش مهندسي كيفيت و آثار مثبت آن در شناسائي روشهاي كه كارائي و بهره وري منابع و سرمايه را به حداكثر مي رساند ، موجب شده است كه شركت ايران خودرو از دو سال گذشته ، براي نخستين بار در سطح كشور اقدام به راه اندازي واحد مهندسي كيفيت كند . تاسيس و ايجاد اين واحد در شركت ايران خودرو با دو انگيزه صورت گرفته است .

نخست بهره گيري از تجربيات پروژه طراحي و ساخت محصول سمند و جمع بندي نتايج اين تجربيات در پروژه هاي بعدي ، انگيزه دوم پشتيباني فني در حوزه توليد و كيفيت به منظور طراحي و استقرار سيستمهاي پيشگيرانه وقوع ايراد در محصول و فرايند .

نام دقيق اين واحد عبارت است از مهندسي طراحي فرايند كيفيت كه به اختصار مهندسي كيفيت ناميده مي شود .

شرح وظايف واحد مهندسي كيفيت

وظايف حوزه مهندسي كيفيت به گونه اي طراحي و تدوين شده است كه اهداف كوتاه‌مدت و بلند مدت شركت در زمينه دستيابي به كيفيت و كاهش اتلاف منابع به شكلي عملي در مراحل طراحي يا اصطلاحاً قبل از توليد انبوه تحقق يابد . بدين خاطر در شرح وظايف مهندسي كيفيت پيش‌بيني شده است كه اين واحد مشغول فعاليتهاي بهبود كيفيت در پروژه‌هاي جديد محصولو فرايند كه در اين رابطه مسئوليت كيفيت پروژه 206 فاز دو و نيز مسئوليت بهبود كيفيت بدنه محصول 405 در پروژه نوسازي قالبهاي اين محصول (D7) به عهده اين واحد گذاشته شده است .

در شرح وظايف اين واحد همچنين پيش بيني شده است كه طراحي و تدوين پروسه هاي كيفيت براي محصولات جاري و نيز مسئوليت تهيه مدارك فني شامل طرح نظارت بر محصولات ، براي كليه سالنهاي توليدي - از پرس تا تكميل كاري - به عهده اين واحد است .

شناسايي و رفع كامل مشكلات :

يكي از فعاليتهاي اين واحد كه از پروژه طراحي و نمونه سازي محصول سمند به دست ما رسيده سيستم (PIR) Problem Innestigation Request است كه در اواخر سال گذشته ، پس از گذشت يك سال از توليد انبوه سمند به واحد كنترل كيفيت منتقل شد .

در اين سيستم هر يك از مشكلات خودرو درمراحل